• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/egitimimecesi/

Çocuklar İçin Fotoğraflarla Nutuk

Sevgili çocuklar,

Nutuk, 20. yüzyılın sömürge devletlerine karşı kazanılmış ilk ve tek zafer olan Kurtuluş Savaşı’nın, bu zaferin kahramanı tarafından kaleme alındığı destansı bir eserdir.

Nutuk, 600 yıl hüküm süren Osmanlı Devleti’nin son yıllarında yaşadığı ihanetleri de gözler önüne seren bir kaynak eserdir.

Nutuk, genç Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk tarih kitabıdır.

Nutuk, Atatürk’ün nasıl büyük bir asker, devlet adamı, fikir adamı ve ileriyi görebilen bir deha olduğunu ortaya seren bir eserdir.

Nutuk, genç Cumhuriyet’e ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne karşı sergilenen iç ve dış ihanetleri tarihe not düşen ölümsüz bir eserdir.

Mustafa Kemal Atatürk, Nutuk’ta, Kurtuluş Savaşı’nı en ince ayrıntısına kadar anlatmıştır. Biz burada, sizler için Nutuk’tan bazı konu başlıklarını seçtik ve kısa paragraflar halinde bir özetini çıkarttık. Bazı bölümleri birleştirerek değerlendirdik.

Amacımız, eğitim hayatınızın ilk yıllarından itibaren, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıyla tanışmanıza ve bugün üzerinde yaşadığınız topraklarda verilen bağımsızlık mücadelesini çok daha iyi kavrayabilmenize yardımcı olmaktır.

Cumhuriyet’in geleceği sizlersiniz…

Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’ni sizlere emanet etmiştir. 

Tülay Hergünlü

İstanbul, 23 Nisan 2017